+421 37 77 21 866
reception@grandsole.sk

Farská 41, 949 01 Nitra

SK
História, súčasnosť a budúcnosť

Grand Hotel Sole

História

Hotel na začiatku pešej zóny patrí k významným historickým pamiatkam Nitry. Tento rok oslavuje 130 rokov svojej existencie. Budovu dal v roku 1887 postaviť podnikateľ František Lakner, po ktorom dostal hotel svoj prvý názov.

Ten prešiel v priebehu času viacerými zmenami. Málokto si ešte pamätá Hotel Slávia, no neskorší názov Tatra sa medzi Nitranmi uchytil natoľko, že ho používajú doteraz.

Na prelome tisícročí prešla budova rozsiahlou rekonštrukciou a po takmer 10 rokoch bola znovu otvorená v roku 2011 ako Best Western Hotel Dituria. Predposledným prevádzkovateľom bola reštauračná sieť Hoffer, ktorú v týchto dňoch nahrádza úplne nová značka Grand Hotel Sole.

Súčasnosť

Krásny Grand Hotel Sole je štvorhviezdičkový hotel priamo v centre Nitry. Svojou polohou, bohatou 130-ročnou históriou a architektúrou patrí k najznámejším hotelom v širokom okolí i významným historickým pamiatkam mesta.

Hotel prešiel v roku 2011 rozsiahlou rekonštrukciou, avšak jeho pôvodná architektúra bola zachovaná. V súčasnosti návštevníkov upúta podmanivý vstupný priestor s presklenou strechou, otvoreným schodiskom a masívnym lustrom.